Filo Kiralama Nedir?

Filo kiralama, en basit haliyle, belirli bir süre, kilometre ve aylık ödeme kapsamında şirketinize araç kullanımı sağladığımız avantajlı bir finansal üründür.

Günümüzde büyük veya küçük tüm işletmelerin satış, pazarlama ve lojistik gibi fonksiyonları için binek araçlara ihtiyacı var. İster bir ister yüzlerce aracı finanse etmenin ve operasyonel olarak yönetmenin şirketiniz için iş kaybı olduğunu biliyor ve FiloPlan olarak satın almak yerine tercih edebileceğiniz çok daha avantajlı bir yol olan kiralamayı öneriyoruz.

Operasyonel kiralama, 12 aydan 48 aya kadar faydalanabileceğiniz uzun dönemli araç kiralama hizmetidir. Kiralama süresince araç ve araç kullanımıyla ilgili riskler (yatırım riski, ikinci el değeri, amortisman vb.) aracın mülkiyetine sahip olan FiloPlan’a ait olacaktır. Siz ise satınalma maliyetinden tasarruf etmenin yanı sıra periyodik bakım hizmetleri, vergi ödemeleri, hasar onarımları, sigorta/kasko giderleri, yedek araç hizmeti ve lastik değişimi gibi konuları tamamen FiloPlan’a devretmenin konforunu yaşayacaksınız.

S.S.S

Araca ait zorunlu vergi ve diğer yükümlülükler kime aittir?

Kiralanan araç ile ilgili her türlü periyodik bakım,kaza sonrası oluşan onarım masrafları, vergisel tüm yükümlülükler Filoplan tarafından karşılanmaktadır. Ayrıca trafik sigortası, kasko gibi giderlerde aylık kiralama bedeline dahildir.

Trafik ve HGS cezalarını kim ödeyecek?

Trafik yasalarına uyulmamasından doğacak her türlü sorumluluk ve maddi ceza kiracıya aittir.

Kiralık aracın yedeklenmesi hangi durumlarda yapılmaktadır?

Kiralık aracın hasar ve arıza onarımlarının sözleşmede belirtilen süreyi aşması durumunda muadil araç tahsisi yapılır.

En az kaç araç ile filo kiralanabilir?

1 adetten başlayarak dilediğiniz adette kiralama yapabilirsiniz.

Kiralama fiyatına yakıt dahil mi?

Kiralama fiyatı içerisinde yakıt gideri dahil değildir.

Kiraladığımız araçlarla yurtdışına çıkabilir miyim?

Kiraladığınız araçlarla yurtdışına çıkabilirsiniz. Gelen talep doğrultusunda, müşterilerimize yurtdışına çıkış izniyle ilgili vekaletname verilip, kaskosu yaptırılıp, ilgili bedeller tarafınıza fatura edilmektedir.

Araç kiralayabilmek için sürücü belgesi ve kiralama yaşı sınırlamaları nelerdir?

En az 2 yıl geçerli sürücü belgesine sahip olmak ve üst sınıf araç kiralamalarında en az 25 yaşında olma koşulları aranır.

Araçlarınız full kaskolu mu?

Araçlarımız tamamen kaskoludur.

Bir başkası adına kiralama yapabilir miyim?

Bir başkası adına kiralama yapılmamaktadır.

Kaza yaptım, ne yapacağım?

Kazanın oluş şekline bağlı olarak, misafirlerimizin izlemesi gereken prosedürler değişmektedir. Aracın yerini değiştirmeden, en yakın polis veya jandarma karakoluna başvurularak kaza, hırsızlık ve alkol tespit raporları alınmalıdır.

Arabayı erken teslim edersem param ödenir mi?

Arabayı anlaştığınız süre bitmeden aldığınız lokasyona bırakabilir ve kullanımı sonlandırabilirsiniz. Arabayı erken teslim etseniz bile paranızı iade alamazsınız.

Yolda kalan kullanıcılara konaklama hizmeti veriliyor mu?

Yolda aracı ile problem yaşayan müşterilerimize, hızlı bir şekilde destek verilip, mağduriyet yaşanmaması sağlanmakta olup, konaklama ile ilgili bir hizmet verilmemektedir.

Kiralama sözleşmemin bitmesine birkaç ay var, kullandığım aracı satın alabilir miyim?

Sözleşme sonunda, kullandığınız aracı satın alabilirsiniz. Sözleşmeniz bitmeden kullandığınız aracı satın alamazsınız. Sözleşmeniz bittikten sonra, kullandığınız aracı satın almak için yapmanız gerekenlerle ilgili detaylı bilgiyi satış temsilcinizden alabilirsiniz.

Müşteri Memnuniyeti

Müşteri odaklı çözümlerimiz ile size en uygun hizmeti sunarız. Öncelikli hedefimiz: Müşteri memnuniyeti

Uzun Yıllara Dayanan Sektör Tecrübesi

Filoplan sektöründe tecrübeyle harmanlanmış bir filo deneyimine sahiptir.

Araç Kiralama Avantajları

Maliyet ve vergi avantajları, finansal rahatlık, operasyonel kolaylık... Siz sermayenizi işiniz için harcayın.